OPIS AKWENU - DANE Z ROKU 2019

RODZAJ ZBIORNIKA
Kamieniołom
MAKSYMALNA GŁĘBOKOŚĆ
30 metrów
WIDOCZNOŚĆ
W zależności od pory roku i głębokości od 1 do 15 metrów
POWIERZCHNIA
36 ha

Sporych rozmiarów zbiornik, oferujący wiele miejsc do nurkowania. Nurkowanie najlepiej rozpocząć od strony kapieliska z małą plażą. Dojście do wody jest tutaj bardzo wygodne. Kilkanaście metrów od plaży jest niewielki parking oraz stoły i wiaty świetnie nadające się do klarowania sprzętu. O podwodne atrakcje najlepiej dopytać lokalnych nurków – mileliśmy szczęśćie i trafiliśmy na takowych, którzy poinformowali nas jak i gdzie rozpocząć nurkowanie i czego możemy spodziewać się pod wodą. Według ich informacji zbiornik czasami oferuje wizurkę do 15 m i wówczas można podziwiać pionowe ściany, podwodny las i inne atrakcje. Jest również na kilku metrach platforma do prowadzenia szkoleń.
Tuż po wejściu z brzegu dno gwałtownie opada pionową ścianą na kilkanaście metrów. Tutaj natrafiliśmy na poręczówkę, która poprowadziła nas do podwodnego rowerzysty i podwodnego wisielca. Płynąc dalej wzdłuż poręczówki dotarliśmy do kadłubu łódki. Podczas tej trasy osiągnęliśmy max. głębokość 15m. Niestety podczas lipcowego nurkowania widoczność była około 3-4 m i już na 12 metrach latarka była niezbędna.

BAZA NURKOWA

Brak.

DOJAZD

Dojazd wygodny praktycznie do samego zbiornika.

FAUNA I FLORA

Według loklanych nurków w zbiorniku jest mnóstwo ryb a zwłaszcza słynie on z dużej liczby ogromnych szczupaków – nam udało się zobaczyć tylko kilka okoni.

ZAGROŻENIA

Brak.

ZAKWATEROWANIE

Brak.

GASTRONOMIA

Brak.