LUBELSKIE

JEZIORO PIASECZNO

OPIS AKWENU - DANE Z ROKU 2021

RODZAJ ZBIORNIKA
Jezioro
MAKSYMALNA GŁĘBOKOŚĆ
39 metry
WIDOCZNOŚĆ
W zależności od pory roku od 2 do 10 metrów
POWIERZCHNIA
85 ha

Jedno z najładniejszych i najczystszych jezior pojerzierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Jezioro o I klasie czystości wody, długości 1,5 km i szer. 0,8km. Powierzchnia 85 ha. W pólnocnej stronie jeziora dno zbiornika opada bardzo łagodnie. W lecie strefa przybrzeżna jest bardzo mocno zarośnięta moczarką. Dno jeziora poniżej litoralu jest bardzo muliste.

BAZA NURKOWA

W obrębie jeziora działają 4 bazy nurkowe. Polecamy bazę nurkową PROFUNDAL.
Baza prowadzona jest przez Leona Staniaka, który oferuje wszelkiego rodzaju szkolenia, wypożyczalnię sprzętu nurkowego oraz nabijanie butli (również nitroks) no i świetną atmosferę. Poza tym Leon organizuje „wywózki” płetwonurków w dowolne miejsce na jeziorze za pomocą praktycznej, bardzo wygodnej pływającej platformy (fotki poniżej). W odległości ok. 50 metrów od bazy znajduje się drewniany pomost z którego wchodzi się do wody. Od pomostu prowadzi poręczówka do wszystkich podwodnych atrakcji znajdujących się do maksymalnej głębokości 20 metrów. Na terenie bazy jest niewielka wiata, służąca do odpoczynku pomiędzy nurkowaniami lub prowadzenia zajęć teoretycznych z nurkowania, jest obszerny namiot do przebierania, stoły do klarowania sprzętu, prysznic do płukania sprzętu po nurkowaniu, stojaki do suszenia skafandrów. Jest również toaleta. Na terenie bazy i w jej obrębie jest miejsce na parkowanie samochodu więc nie musimy „targać” daleko sprzętu.

DOJAZD

FAUNA I FLORA

Najczęściej można spotkać sporo okoni, płoci, a także szczupaki, węgorze. Bardzo licznie występują sumiki i raki.

ZAGROŻENIA

W sezonie letnim po jeziorze pływa sporo żaglówek, łodzi i desek windsurfingowych dlatego miejsce nurkowania warto oznakować bojką powierzchniową.

ZAKWATEROWANIE

Na terenie bazy istnieje możliwość rozbicia namiotu  lub noclegu w specjalnie przygotowanym kontenerze oferującym 4 miejsca noclegowe (fotki powyżej).

GASTRONOMIA

Kilkadziesiąt metrów od bazy w sezonie letnim funkcjonuje bar oferujący zarówno obiady jak i różnego rodzaju przekąski. W kontenerze na terenie bazy jest mini aneks kuchenny wyposażony w naczynia umożliwiający przygotowanie sobie jakiegoś posiłku, zaparzenie kawy czy herbaty (fotki powyżej).