POMORSKIE

JEZIORO ZAWIAD

WYBIERZ AKWEN

OPIS AKWENU - DANE Z ROKU 2019

RODZAJ ZBIORNIKA
Jezioro
MAKSYMALNA GŁĘBOKOŚĆ
17 metrów
WIDOCZNOŚĆ
W zależności od pory roku od 3 do 5 metrów
POWIERZCHNIA
19 ha

Ze względu na niewielkie rozmiary i głębokość jest to zbiornik dedykowany przede wszystkim dla początkujących nurków. Wejście do wody jest bardzo wygodne od strony niewielkiej plaży przy ośrodku „Bingo”. Dno przy brzegu jest piaszczyste i opada bardzo łagodnie w kierunku lustra wody. Niedaleko od brzegu na powierzchni widnieje bojka, pod którą na ok. 6m znajduje się platforma szkoleniowa. Od platformy w różnych kierunkach prowadzą poręczówki. Dno jest płaskie i mało urozmaicone. Opłynięcie wszystkich podwodnych atrakcji poruszając się wzdłuż poręczówek zajęło nam ok. 1 godziny. A do atrakcji należą: niewielka łódka kabinowa, mini łódź podwodna, wbite w dno 2 deski snowbordowe oraz ozdobiona biustonoszami platforma szkoleniowa (patrz fotka z prawej).
Nurkując w grudniu, przy całkowicie zachmurzonym niebie już na 6 metrach musieliśmy używać oświetlenia. W sezonie letnim zbiornik jest odwiedzany przez tłumy ludzi, na plaży jest podobno bardzo tłoczno więc i widoczność prawdopodobnie znacznie się pogarsza pod wodą.
Sprzęt można sklarować ok. 30 m od brzegu na drewnianych stolikach, które latem służą do spożywania posiłków sprzedawanych ze stojących tuż obok blaszanych kontenerów (fotki po prawej).

BAZA NURKOWA

Na miejscu brak jest bazy nurkowej.

DOJAZD

Zimą dostęp do zbiornika jest bardzo dobry. Możemy dojechać samochodem nad samą wodę. W sezonie letnim parking jest odpłatny. (fotka po lewej).

FAUNA I FLORA

Podczas nurkowania spotkaliśmy wiele okoni, szczupaka i raki.

ZAGROŻENIA

Brak.

ZAKWATEROWANIE

Brak.

GASTRONOMIA

Brak.