OPIS AKWENU - DANE Z ROKU 2008

RODZAJ ZBIORNIKA
Zbiornik rozlewisko
MAKSYMALNA GŁĘBOKOŚĆ
6 metrów
WIDOCZNOŚĆ
2 do 5 metrów
POWIERZCHNIA
ha

Zbiornik o bardzo nieregularnym kształcie z licznymi odnogami i zatoczkami położony wsród łąk. Brzegi są mocno porośnięte trzcinami. Dno zbiornika muliste w większości porośnięte jest niską roślinnością tworzącą ładne podwodne łąki. Zbiornik atrakcyjny ze względu na dużą liczbę ryb.

BAZA NURKOWA

Na terenie zbiornika brak bazy nurkowej.

DOJAZD

Dostęp do wody jest bardzo dobry. Możemy dojechać samochodem nad samą wodę. Od Rzeszowa kierujemy się na Jarosław. Z Jarosławia należy wyjechać drogą nr 865 na Lublin. Po przejechaniu 3 km na skrzyżowaniu skręcamy w prawo na Moszczany (po drodze mijamy wioski Sobiecin i Surochów). Stąd po 7 kilometrach dojeżdżamy do Wietlina. Zaraz po minięciu tabliczki z nazwą miejscowości skręcamy w prawo w polną drogę, która prowadzi do samego zbiornika (ok. 1 km). Droga jest bardzo wyboista a po opadach deszczu można ją praktycznie pokonać tylko terenowym samochodem.

FAUNA I FLORA

Akwen należy do lokalnego koła wędkarskiego i jest zarybiany stąd też obfituje w ogromną ilość ryb róznych gatunków. Najczęściej można pod wodą zobaczyć okonie, płocie, sandacze, szczupaki oraz suma.

ZAGROŻENIA

Brak.

ZAKWATEROWANIE

Brak.

GASTRONOMIA

Brak.