OPIS AKWENU - DANE Z ROKU 2007

RODZAJ ZBIORNIKA
Zbiornik zaporowy na rzece San
MAKSYMALNA GŁĘBOKOŚĆ
15 metrów
WIDOCZNOŚĆ
1 do 6 metrów
POWIERZCHNIA
200 ha

Zalew Myczkowski jest nieporównywalnie mniejszy od Solińskiego, ma ok. 2 km kwadratowe powierzchni, pojemność ok. 10 mln metrów sześciennych, a długość ok. 6 km. Średnia głębokość tego zbiornika wynosi 5m, natomiast maksymalna ok. 15m. Ciekawostką jest fakt, że temperatura wody Jeziora Myczkowskiego jest o około 5 st/C niższa od temperatury w Jeziorze Solińskim. Dzieje się tak dlatego, że zbiornik Myczkowski jest zbiornikiem wyrównawczym dla Solińskiego co powoduje mieszanie się wód obu tych akwenów, przy czym do zalewu Myczkowskiego dostaje się woda z dennych warstw zbiornika Solińskiego, stąd wahania temperatury. Dno zbiornika jest mocno zamulone i mało urozmaicone. Zbiornik mało atrakcyjny pod względem nurkowym.

BAZA NURKOWA

Na terenie zbiornika brak jest bazy nurkowej.

DOJAZD

FAUNA I FLORA

Akwen obfituje w ogromną ilość ryb róznych gatunków. Najczęściej można pod wodą zobaczyć okonie, płocie, leszcza, szczupaka, sandacza oraz suma.

ZAGROŻENIA

Oczywiście należy zachować podczas nurkowania odpowiedni dystans od zapory wodnej.

ZAKWATEROWANIE

W Solinie, Polańczyku jest mnóstwo pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych, w których bez większych problemów (poza sezonem wakacyjnym) znajdziemy miejsca noclegowe. Osobiście gorąco polecamy gospodarstwa agroturystyczne, z których najczęściej korzystamy podczas wypraw nurkowych w tych regionach.

GASTRONOMIA

Brak.