OPIS AKWENU - DANE Z ROKU 2006

RODZAJ ZBIORNIKA
Kamieniołom margli
MAKSYMALNA GŁĘBOKOŚĆ
17 metrów
WIDOCZNOŚĆ
2 do 6 metrów
POWIERZCHNIA
ha

Jest to bardzo ciekawy zbiornik pod warunkiem, że natrafimy na ładną przejrzystość wody. Część zbiornika jest obojkowana z rozpiętymi poręczówkami. Nurkowanie najlepiej rozpocząć z piaszczystego cypla zakończonego betonowym pomostem. Na dnie zbiornika możemy znaleźć wraki kilku samochodów, wrak autobusu.
Największą atrakcją są jednak skupiska zatopionych budynków – jedno i dwupiętrowych. Do budynków można bez problemu wpłynąć (przez okna, drzwi czy też przez otwory w stropie) i spenetrować je od wewnątrz. Stropy budynków porośnięte są z wierzchu różnego rodzaju roślinnością. Pod wodą znajdziemy również nieliczne drzewa oraz podwodne łąki.

BAZA NURKOWA

Na miejscu brak bazy nurkowej. Butle można nabijać w kilku opolskich centrach nurkowych.

DOJAZD

FAUNA I FLORA

Zbiornik zarybiony jest wieloma gatunkami ryb. Najczęściej można spotkać liczne stada okoni i płoci.

ZAGROŻENIA

Przede wszystkim należy uważać przy poruszaniu się wewnątrz budynków. Pomimo, że wnętrza budynków pozbawione są niebezpiecznych przedmiotów, o które można by się zaczepić, jest to nurkowanie w zamkniętych przestrzeniach i należy zachować wszelkie zasady ostrożności, zwłaszcza przy słabej widoczności w zbiorniku. Wskazane aby zabrać ze sobą oświetlenie i ostrożnie poruszać się pod wodą, gdyż znajdujący się na dnie zbiornika marglowy osad bardzo łatwo wzruszyć i momentalnie widoczność może spaść do zera.

ZAKWATEROWANIE

Brak.

GASTRONOMIA

Brak.