OPIS AKWENU - DANE Z ROKU 2005

RODZAJ ZBIORNIKA
Kamieniołom granitu
MAKSYMALNA GŁĘBOKOŚĆ
32 metry
WIDOCZNOŚĆ
2 do 6 metrów
POWIERZCHNIA
ha

W Gębczycach znajdują sie dwa kamieniołomy położone w bezpośrednim sąsiedztwie.
Zbiornik głębszy ma średnicę ok. 100 m. Posiada łatwe wejście do wody. Do głębokości 10 m możemy napotkać zatopione drzewa i gałęzie, na które powinniśmy zwrócić uwagę, aby sie przypadkowo nie zaplątać. Na 15 metrach jest już zupełnie ciemno i na głębszym nurkowaniu latarka jest już niezbędna. Oprócz niewielkiego obszaru przy wejściu, schodzącego dość łagodnie, głównie nurkujemy wzdłuż ścian schodzących pionowo w dół do głębokości 32 m. Tutaj możemy natrafić na słynną podwodną kafejkę internetową „Cafe Groza”. Pod wodą oprócz pięknych kamiennych ścian, możemy znaleźć też wagoniki oraz inne żelastwo.
    Dostęp do drugiego zbiornika jest o wiele trudniejszy (fotki poniżej) – należy schodzić po metalowej klatce schodowej, niestety mocno juz nadwyrężonej. Warunki nurkowe panujące w drugim zbiorniku zbliżone są do warunków w pierwszym akwenie.

BAZA NURKOWA

Najbliższe centrum nurkowe to WAŁBRZYSKIE CENTRUM NURKOWE

DOJAZD

FAUNA I FLORA

Roślinność wodna jest bardzo uboga. W zbiorniku dominuje okoń oraz występują raki.

ZAGROŻENIA

Już na głębokości kilku metrów robi się całkowicie ciemno więc konieczne jest dobre oświetlenie. Metalowa klatka schodowa do drugiego zbiornika jest mocno nadwyrężona i trzeba zachować niesamowitą ostrożność.

ZAKWATEROWANIE

Brak danych.

GASTRONOMIA

W pobliżu brak jest jakiejkolwiek gastronomii.