OPIS AKWENU - DANE Z ROKU 2004

RODZAJ ZBIORNIKA
Jezioro
MAKSYMALNA GŁĘBOKOŚĆ
44 metry
WIDOCZNOŚĆ
W zależności od pory roku i głębokości od 4 do 6 metrów
POWIERZCHNIA
1266 ha

Jedno z najpiękniejszych i najczystszych polskich jezior położone jest w północnej Polsce, na Pojezierzu Iławskim.
Posiada powierzchnię 1266 ha, długość 10,8 km, maksymalną głębokość 44 m. Jezioro ma 19 wysp (o łącznej pow. 26 ha) i 4 odnogi. Narie ma malowniczą linię brzegową z licznymi zatokami. Na największej z wysp – Wielkim Ostrowiu, zwanej Krowią rosną ponad 200-letnie lipy. Jezioro ma bardzo urozmaicone dno, z licznymi pagórkami i głębokimi rynnami, przy brzegach jest piaszczyste i muliste. Jezioro Narie wraz z przylegającymi terenami objęte jest strefą ciszy. Najlepiej nurkowania planować od strony ośrodka w miejscowości Kretowiny przy bazie nurkowej „Narie Scuba Club”. Znajduje się ona nad samą wodą z małą przystanią sprzętu pływającego. Polecamy nurkowania wokół którejś z licznie występujących wysepek. Urozmaicona rzeźba dna sprawia, że jezioro to jest bardzo interesującym akwenem do nurkowania.

BAZA NURKOWA

Baza nurkowa Narie Scuba Club mieści się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „KRECIK” (dawniej Biomed), który położony jest w miejscowości Kretowiny w okolicach Morąga.

Szczegółowe informacje uzyskasz pod adresem: www.nariescubaclub.pl

DOJAZD

FAUNA I FLORA

Najczęściej można spotkać sporo okoni, płoci, a także szczupaki, miętusy, węgorze, karasie, liny.

ZAGROŻENIA

Nurkując z dala od bazy nurkowej istnieje ryzyko natrafienia na sieci rybackie lub też kłusownicze.

ZAKWATEROWANIE

Zakwaterowanie na terenie ośrodka wypoczynkowego „Krecik” położonego nad samym brzegiem jeziora. Więcej informacji znajdziesz pod adresem: www.kretowiny.pl

GASTRONOMIA

Brak.