NURKOWE INTRO

NURKOWE INTRO

SPRÓBUJ NURKOWANIA JUŻ TERAZ !!!

Gorąco zapraszam na próbne nurkowanie na basenie w Kolbuszowej lub jeziorze Tarnobrzeskim.
Dla osób, które nie są zdecydowane na zapisanie się na pełny kurs lub mają wątpliwości czy nurkowanie jest dla nich czymś odpowiednim - stwarzamy wyjątkową okazję natychmiastowego nurkowaniu w pełnym sprzęcie nurkowym.

Każdy uczestnik otrzymuje podwodny film ze swojego pierwszego nurkowania.

ORGANIZACJA NURKOWANIA

Nurkowe intro można przeprowadzać zarówno na basenie jak i na wodach naturalnych (jezioro, kamieniołom, zalew). Zaletą basenu jest oczywisty fakt, że nurkowanie może odbyć się niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. W przypadku nurkowania w zbiornikach naturalnych należy czekać na odpowiednią temperaturę wody. Niekwestionowana zaletą natomiast jest to, że od razu możemy podziwiać uroki życia podwodnego świata. W obu przypadkach próbne nurkowanie przebiega w całości pod ścisłym nadzorem instruktora.

PRZEBIEG NURKOWANIA

Przed wejściem do wody instruktor dokonuje prezentacji i obsługi nurkowego ekwipunku oraz omówienie podstawowych procedur nurkowania. Pierwsze zanurzenie odbywa się na płytkiej stronie basenu na takiej głębokości, że nurkująca osoba w dowolnym momencie może się wynurzyć i bezpiecznie stać na dnie basenu. Wszystkie czynności związane z pierwszym zanurzeniem odbywają się z zachowaniem niezbędnych zasad bezpieczeństwa oraz stopniowo – tak aby uczestnik nurkowania czuł się całkowicie komfortowo.

Czas nurkowania 30 minut.
Maksymalna głębokość nurkowania – 3 metry w przypadku zbiorników naturalnych.

Przebieg pierwszego zanurzenia wygląda następująco:

  1. Oddychanie z automatu nurkowego na powierzchni be zanurzania głowy pod wodę.
  2. Oddychanie z automatu oddechowego stojąc na płytkiej wodzie z zanurzeniem tylko twarzy.
  3. Oddychanie z automatu płynąc po powierzchni wody z zanurzoną twarzą.
  4. Oddychanie pod wodą w miejscu na płytkiej wodzie klęcząc na dnie basenu.
  5. Oddychanie pod wodą leżąc na dnie basenu – próba płynięcia pod wodą.

 Jeśli uczestnik nurkowania w ocenie instruktora bardzo dobrze sobie radzi na płytkiej wodzie, może popłynąć pod jego opieką na głębszą część basenu.

WYMAGANIA FORMALNE

WYMAGANIA SPRZĘTOWE