Zbiornik ten jest jednym z najlepszych miejsc na Słowacji, oferując doskonałe warunki do nurkowania. Najlepsza widoczność jest zimą i wiosną dochodząc nawet do 30 metrów. Nurkując tam w sierpniu widoczność miała zaledwie 3 – 5 metrów, przy czym poprawiała się poniżej 20 metrów głębokości. Od strony bazy nurkowej dno opada bardzo gwałtownie nie mniej jednak najgłębsze partie zbiornika znajdują się daleko od brzegu. Jeśli komuś bardzo zależy na zanurkowaniu na 40 metrach, może skorzystać ze skuterów marki Suex, które udostępnia baza AKITO.
Wejście do wody jest bardzo wygodne z bardzo wygodnym pomostem. Właściel bazy AKITO wspomniał, że wkrótce cały pomost będzie powiększany i modernizowany na kształt litery „U”. Od pomostu w głąb zbiornika prowadzi poręczówka. Po dopłynięciu do jej końca należy odbić na prawo i kierując się rówolegle do brzegu dotrzemy do podwodnego toru bazy point 40.
Polecam nurkowanie nocne – nigdy w życiu podczas jednego nurkowania nie widziałem tylu, bardzo okazałych węgorzy.
Przy zbiorniku funkcjonują 2 bazy: baza nurkowa AKITO oraz POINT 40. My korzystaliśmy z usług bazy AKITO i bardzo gorąco polecamy to miejsce. Bazą zarządza bardzo sympatyczne małżeństwo – Andrea i Tomáš – prawdziwi pasjonaci nurkowania. Pomimo niewielkiego obszaru jaki zajmuje baza – jej właściciele tworzą bardzo przyjazną i swojską atmosferę – z pewnością jeszcze tutaj wrócimy !
W bazie znajduje się kontener, w którym jest lodówka, czajnik, ekspres do kawy oraz chłodnia z zimnymi napojami. Na miejscu na razie nie ma kompresora więc jeśli trzeba nabić butle Tomáš zawozi je do nabijania. Nie mniej jednak na miejscu są gotowe napełnione butle i można z nich skorzystać. Parę metrów dalej jest zadaszona wiata z fotelami i kanapą. Poniżej jest teren do klarowania sprzętu – służą do tego poukładane palety, pokryte wykładziną zabezpieczającą sprzęt przed uszkodzeniem. Jesli mamy ochotę nurkować nocą to wszystkie palety są oświetlone. W tej części można również rozstawić namiot. Przy samej bazie zlokalizowany jest parking. W odległości kilkunastu metrów od bazy jest toi-toi.
Pod wodą można spotkać mnóstwo i to sporych rozmiarów węgorzy, szczupaki, karpie, karasie, sandacze, okonie, klenie. Występują tutaj również meduzy słodkowodne, lokalny gatunek węża wodnego, (którego spotkaliśmy) oraz żółwie.
Brak.
Na terenie bazy AKITO jest możliwość rozbicia namiotu. Ze względu na wspaniałą pogodę nocowaliśmy pod wiatą w śpiworach.
Tuż obok bazy jest restauracja, która prawdopodobnie działą tylko w sezonie wakacyjnym. W bazie jest grill do dyspozycji.