ZACHODNIO-POMORSKIE
KAMIENIOŁOM CZARNOGŁOWY
OPIS AKWENU - DANE Z ROKU 2019
Sporych rozmiarów zbiornik, oferujący wiele miejsc do nurkowania. Nurkowanie najlepiej rozpocząć od strony kapieliska z małą plażą. Dojście do wody jest tutaj bardzo wygodne. Kilkanaście metrów od plaży jest niewielki parking oraz stoły i wiaty świetnie nadające się do klarowania sprzętu. O podwodne atrakcje najlepiej dopytać lokalnych nurków – mileliśmy szczęśćie i trafiliśmy na takowych, którzy poinformowali nas jak i gdzie rozpocząć nurkowanie i czego możemy spodziewać się pod wodą. Według ich informacji zbiornik czasami oferuje wizurkę do 15 m i wówczas można podziwiać pionowe ściany, podwodny las i inne atrakcje. Jest również na kilku metrach platforma do prowadzenia szkoleń.
Tuż po wejściu z brzegu dno gwałtownie opada pionową ścianą na kilkanaście metrów. Tutaj natrafiliśmy na poręczówkę, która poprowadziła nas do podwodnego rowerzysty i podwodnego wisielca. Płynąc dalej wzdłuż poręczówki dotarliśmy do kadłubu łódki. Podczas tej trasy osiągnęliśmy max. głębokość 15m. Niestety podczas lipcowego nurkowania widoczność była około 3-4 m i już na 12 metrach latarka była niezbędna.
BAZA NURKOWA
Brak.
DOJAZD
Dojazd wygodny praktycznie do samego zbiornika.
FAUNA I FLORA
Według loklanych nurków w zbiorniku jest mnóstwo ryb a zwłaszcza słynie on z dużej liczby ogromnych szczupaków – nam udało się zobaczyć tylko kilka okoni.
ZAGROŻENIA
Brak.
ZAKWATEROWANIE
Brak.
GASTRONOMIA
Brak.