ZBIORNIK "WIETLIN"
DANE Z ROKU 2008
   
TYP ZBIORNIKA - ZBIORNIK ROZLEWISKO
MAKS. GŁĘBOKOŚĆ - 6 M
WYSOKOŚĆ n.p.m -
WIDOCZNOŚĆ - BARDZO RÓŻNA, 2 - 5 M.
POWIERZCHNIA - HA
 
 
OPIS AKWENU
Zbiornik o bardzo nieregularnym kształcie z licznymi odnogami i zatoczkami położony wsród łąk. Brzegi są mocno porośnięte trzcinami. Dno zbiornika muliste w większości porośnięte jest niską roślinnością tworzącą ładne podwodne łąki. Zbiornik atrakcyjny ze względu na dużą liczbę ryb.
 
FAUNA i FLORA
Akwen należy do lokalnego koła wędkarskiego i jest zarybiany stąd też obfituje w ogromną ilość ryb róznych gatunków. Najczęściej można pod wodą zobaczyć okonie, płocie, sandacze, szczupaki oraz suma.
 
ZAGROŻENIA
Przestrzegamy przed polowaniami z kuszą gdyż właśnie z tego powodu akwen jest regularnie patrolowany przez straż rybacką.
 
CENTRUM NURKOWE
Na terenie zbiornika brak jest bazy nurkowej.
 
ZAKWATEROWANIE
Brak.
 
DOJAZD
Od Rzeszowa kierujemy się na Jarosław. Z Jarosławia należy wyjechać drogą nr 865 na Lublin. Po przejechaniu 3 km na skrzyżowaniu skręcamy w prawo na Moszczany (po drodze mijamy wioski Sobiecin i Surochów). Stąd po 7 kilometrach dojeżdżamy do Wietlina. Zaraz po minięciu tabliczki z nazwą miejscowości skręcamy w prawo w polną drogę, która prowadzi do samego zbiornika (ok. 1 km). Droga jest bardzo wyboista a po opadach deszczu można ją praktycznie pokonać tylko terenowym samochodem.  
 
free lightbox galleryby VisualLightBox.com v6.1