JEZIORO "MYCZKOWSKIE"
DANE Z ROKU 2007
   
TYP ZBIORNIKA - ZBIORNIK ZAPOROWY NA RZECE SAN
MAKS. GŁĘBOKOŚĆ - 20 M
WYSOKOŚĆ n.p.m -
WIDOCZNOŚĆ - BARDZO RÓŻNA, 1 - 5 M.
POWIERZCHNIA - HA
 
 
OPIS AKWENU
Zalew Myczkowski jest nieporównywalnie mniejszy od Solińskiego, ma ok. 2 km kwadratowe powierzchni, pojemność ok. 10 mln metrów sześciennych, a długość ok. 6 km. Średnia głębokość tego zbiornika wynosi 5m, natomiast maksymalna ok. 15m. Ciekawostką jest fakt, że temperatura wody Jeziora Myczkowskiego jest o około 5 st/C niższa od temperatury w Jeziorze Solińskim. Dzieje się tak dlatego, że zbiornik Myczkowski jest zbornikiem wyrównawczym dla Solińskiego co powoduje mieszanie się wód obu tych akwenów, przy czym do zalewu Myczkowskiego dostaje się woda z dennych warstw zbiornika Solińskiego, stąd wahania temperatury. Dno zbiornika jest mocno zamulone i mało urozmaicone.
Zbiornik mało atrakcyjny pod względem nurkowym.
 
 
FAUNA i FLORA
Akwen obfituje w ogromną ilość ryb róznych gatunków. Najczęściej można pod wodą zobaczyć okonie, płocie, leszcza, szczupaka, sandacza oraz suma.
 
ZAGROŻENIA
Oczywiście należy zachować podczas nurkowania odpowiedni dystans od zapory wodnej.
 
CENTRUM NURKOWE
Na terenie zbiornika brak jest bazy nurkowej.
 
ZAKWATEROWANIE
W Solinie, Polańczyku jest mnóstwo pensjonatów i ośrodków wypoczynkowych, w których bez większych problemów (poza sezonem wakacyjnym) znajdziemy miejsca noclegowe. Osobiście gorąco polecamy gospodarstwa agroturystyczne, z których najczęściej korzystamy podczas wypraw nurkowych w tych regionach.
 
DOJAZD
Z Soliny kierujemy się na wieś Myczkowce.  
 
free lightbox galleryby VisualLightBox.com v6.1