OPIS AKWENU - DANE Z ROKU 2007

RODZAJ ZBIORNIKA
Kamieniołom
MAKSYMALNA GŁĘBOKOŚĆ
23 metry
WIDOCZNOŚĆ
4 do 6 metrów
POWIERZCHNIA
ha

Niewielkich rozmiarów kamieniołom położony wśród lasu. Niestety z braku czasu nie nurkowaliśmy w tym kamieniołomie. Teren wokół zbiornika nie jest ogrodzony. Jadąc leśną dróżką praktycznie dojeżdżamy do samej wody. Dojście do wody jest bardzo wygodne po metalowej kładce. Dodatkowo przy wejściu zainstalowana jest metalowa drabinka ułatwiająca wyjście z wody. W bezposrednim sąsiedztwie są jeszcze 2 mniejsze kamieniołomy, w których podobno można nurkować.

BAZA NURKOWA

W miejscowości Häslich funkcjonuje centrum Oktopus Tauchcamp. Centrum zlokalizowane jest przy głównej ulicy po prawej stronie w odległości ok. 500 m od kamieniołomu. W centrum tym oprócz standardowo świadczonych usług można dokonać zakupu sprzętu nurkowego w niewielkim sklepie.

Nad samym zbiornikiem nie ma bazy ale należy skorzystać z bazy Tauchbasis Prelle przy znajdującym się niedaleko kamieniołomie Prelle.

DOJAZD

Dojazd taki sam jak do kamieniołomu Prelle. Od przejścia granicznego w Zgorzelcu należy się kierować autostradą na Drezno. Po minięciu Bautzen i pokonaniu jeszcze 35 km zjeżdżamy z autostrady na miejscowość Pulsnitz. Stąd mamy już tylko kilka kilometrów do miasteczka Steina. Jadąc główną ulicą kierujemy się dalej na Möhrsdorf, dalej Bischheim aż w końcu dotrzemy do Häslich. Po drodze będziemy mijać już wyżej wspomniany Oktopus Tauchcamp. Za tym centrum nurkowym na najbliższym skrzyżowaniu skręcamy w lewo (w prawo skręcamy do kamieniołomu Prelle). Jadąc polną drogą wjeżdżamy do lasu i po chwili mamy już po lewej stronie zbiornik.

Jeżeli po drodze nie mamy zamiaru odwiedzić bazy w Steina, można od razu z Pulsnitz wyruszyć na Kamenz i następnie skręcić w lewo (przejazd pod wiaduktem) na Bischheim (zobacz mapkę).

FAUNA I FLORA

Szczupaki, sumy, okonie, karpie.

ZAGROŻENIA

Brak.

ZAKWATEROWANIE

Brak.

GASTRONOMIA

Brak.